Gazy techniczne Strzelin

Nasza oferta gazów technicznych skierowana jest do klientów ze Strzelina. Gazy techniczne to nieodłączny element wielu gałęzi przemysłu, a ich zastosowanie jest niezwykle szerokie, począwszy od spawania, przez chłodnictwo, aż po medycynę. Firma Alimar, jako ekspert w branży gazowej, posiada bogaty wybór produktów, a także świadczy szereg usług związanych z gazami technicznymi. Dzięki dużym zapasom butli o różnych pojemnościach oraz własnemu transportowi możemy szybko i sprawnie dostarczyć zamówione gazy do klientów z okolic Brzegu. Dowozimy gazy techniczne do Oławy, Oleśnicy i wielu innych miast. Oferujemy między innymi tlen, acetylen, argon, azot, hel oraz dwutlenek węgla. Ponadto dostarczamy również gazy szlachetne, specjalne oraz czynniki chłodnicze.

Gazy techniczne dla klientów ze Strzelina

Różne gałęzie przemysłu mają swoje specyficzne potrzeby. Dążymy do tego, by każdy klient – niezależnie od branży, którą reprezentuje – znalazł u nas to, czego szuka w zakresie gazów technicznych. Tlen, acetylen i argon są niezbędne w procesach spawalniczych, azot jest wykorzystywany jako gaz ochronny oraz w przemyśle spożywczym, a hel znajduje zastosowanie w balonach oraz w medycynie jako składnik mieszanek oddechowych. Dwutlenek węgla jest natomiast używany w chłodnictwie oraz w przemyśle napojów gazowanych. Każdy z oferowanych przez nas gazów cechuje się wysoką jakością i spełnia rygorystyczne normy bezpieczeństwa. Nasi pracownicy dokładnie zabezpieczają produkty przed transportem do Strzelina i instruują klientów o zasadach postępowania z gazami technicznymi.

Zastosowanie gazów technicznych w spawalnictwie

Spawalnictwo to jedna z głównych dziedzin, w których wykorzystuje się gazy techniczne. Tlen i acetylen są niezbędne do procesu spawania gazowego, który polega na łączeniu metali przy pomocy wysokich temperatur. Argon jest natomiast używany jako gaz ochronny podczas spawania metodą TIG (Tungsten Inert Gas) oraz MIG/MAG (Metal Inert Gas/Metal Active Gas), w których pełni rolę stabilizatora łuku elektrycznego oraz chroni materiał przed utlenianiem. Kolejny gazem niezbędnym do obróbki metalu jest azot – pełni od funkcję gazu ochronnego w spawaniu stali nierdzewnej. Z kolei hel jest używany do spawania aluminium oraz miedzi. Dwutlenek węgla jest często wykorzystywany jako gaz ochronny w spawaniu MAG, zapewniając stabilność łuku oraz dobrą penetrację materiału.